Fordított menekülthullám: nemrég még európaiak menekültek Szíriába
Napjaink befogadottjainak elődei voltak a befogadók a második világháború egy menekülthullámában. Az arabok sem üdvözölték egyöntetű lelkesedéssel az európaiakat.
Napjaink befogadottjainak elődei voltak a befogadók a második világháború egy menekülthullámában. Az arabok sem üdvözölték egyöntetű lelkesedéssel az európaiakat.
Elem Klimov rendező és Alesz Adamovics forgatókönyvíró 1985 őszén mesélte el a Szovjetunió II. világháború után felnőtt nemzedékeinek a „Nagy Honvédő Háború” történetét. Az Anno Filmklubban legutóbb a Jöjj és lásd!-at vetítették.
A mai napig nehéz úgy végignézni A halál 50 óráját, hogy ne álljunk fel és ne remegjünk a katarzistól, amikor az eposzt végigbukdácsoló gyáva és gyenge amerikai alakok először és utoljára felnőnek a feladathoz, és nekiállnak felgyújtani a benzinraktárt. A halál 50 órájával indult a Politikatörténeti Intézet II. világháborús filmklubja.
Lezárás és közlekedési káosz várható a BAH-csomópontnál, ahol egy világháborús lövedék miatt lezárás várható.
"Japán bonyolult kapcsolatban Németországgal. Eisenhower létrehozta a D-Day strandparti eseményt". Sulis humorral mutatták be, mi zajlott volna a Facebookon 1939 és 1945 között.
A második világháború ideje alatt minden kétséget kizáróan két férfi, Nobby Clarke és Stuart Macrae használta fel a legtöbb gumióvszert és ánizsmagos cukorkát. Ez volt ugyanis az egyik pusztító találmányuk, a mágnes bomba időzítő szerkezete.
Ágnes Gyula földi maradványaira Ukrajnában találtak rá.
Több ezer oldalnyi irategyüttes került elő a vészkorszakból egy Kossuth téri lakásfelújításnál, amelyeket a megtalálók a fővárosi levéltárba juttattak el.
Megszólaltak a harangok Hirosimában csütörtökön helyi idő szerint reggel 8 óra 15 perckor – egy amerikai bombázó fedélzetéről 1945. augusztus 6-án ekkor dobtak atombombát a japán városra.
A világháborús erőszakról sok szó esett mostanában, de az ebből született gyerekek még hallgatnak.
A második világháború európai szakaszának lezárását, a győzelem napját Európa május 8-án, Oroszország és néhány más szovjet utódállam május 9-én ünnepli. Az utóbbiak Sztálinhoz hűek e szokással, miután a szovjet diktátornak nem tetszett, hogy a németek Franciaországban adták meg magukat – amúgy már május 7-én. És akkor még nem beszéltünk arról, hogy utoljára Prága környékén zajlottak harcok, 9-én. De mit csináltak közben a magyar kommunisták? Ők kicsit összezavarodtak, de aztán siettek Sztálin mögé visszasorolni.
70 éve, 1945. május 8-án véget ért Európában a második világháború. Oroszországban május 9-én emlékeznek erre. Magyarországnak ünnepelnie kell ezt a napot?